Kredyt na dom z drewna

Wiele osób marzy o tym by uciec przed zgiełkiem miasta w jakieś ustronne miejsce. Dobrym pomysłem może być zakup działki poza miastem i postawienie domku letniskowego. Czy bank udzieli kredytu na na taki domek?
Wbrew różnym opiniom nie musi to być trudniejsze niż uzyskanie kredytu na budowę mieszkania w dużym mieście. Banki chętniej udzielają kredytów, jeśli zabezpieczymy kredyt inną nieruchomością. Starając się o kredyt musimy uwzględnić jaki charakter będzie miał nasz domek.
Domki letniskowe mogą bowiem pełnić rolę nie tylko domku sezonowego, ale też sprawdzają się jako domki całoroczne. Dom sezonowy może mieć lekką konstrukcję, nie musi być na stałe osadzony na gruncie oraz posiadać kompletu przyłączy.
Dom całoroczny powinien być trwale związany z gruntem, ocieplony oraz posiadać niezbędne instalacje (grzewcze, kanalizacyjne i elektryczne).
Jeżeli zastanawiamy się nad tym czy lub gdzie kupić domek letniskowy a nie uzbieraliśmy na ten cel wystarczającej ilości gotówki nie powinniśmy obawiać się, że kredyt hipoteczny na dom z drewna. Trzeba tylko dobrze wszystko przemyśleć, zaplanować i poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Warto pamiętać o tym, że niektóre banki są otwarte na negocjacje, dzięki czemu możemy zdobyć korzystniejsze warunki i spełnić marzenia o domku z drewna.
Trzeba pamiętać o tym, że biorąc kredyt trzeba mieć oparcie w sprawdzonej firmie, która nas nie zawiedzie – to znaczy usługę wykona fachowo i zgodnie zaplanowanym kosztorysem.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Domkibanie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s